Švento Valentino diena gimnazijoje

Šiek tiek istorijos…
Pasakojama, kad III a. tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kuri gintų imperiją. Kad pasiektų savo tikslą, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys. Tuo metu Romoje gyveno vyskupas Valentinas, kuris išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir slapčia juos sutuokdavo. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą, kur vasario 14 dieną jis buvo nubaustas mirties bausme. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.
Vasario 14 d. – Šv. Valentino diena. Lietuvoje nesena, tačiau greitai pritapusi šventė. Mokinių tarybos iniciatyva ši diena simboliškai paminėta 2016-02-14 ir mūsų gimnazijoje.
Iš pat ryto mokiniams ir mokytojams buvo išdalintos širdelės su „Laimingais skaičiukais“, kuriuos jie turėjo susirasti, atradusius, laukė saldžiosios dovanėlės. Taip pat buvo gražiai apdovanotos „įsimylėjėlių porelės“. Visą dieną pertraukų metu gimnazijoje grojo muzika. Mokiniai buvo pakviesti į Šv. Valentino viktoriną. Teisingai atsakiusieji į klausimus, mokiniai paskatinti prizais. Visi pageidaujantys galėjo prisidėti formuojant šv. Valentino dienos simbolį – širdį.