Žygis Pasaulinei Žemės dienai paminėti

Žemės diena Lietuvoje oficialiai įteisinta 1992 m. Kovo 20- oji – Pasaulinė žemės diena, astronominis pavasaris, o kovo 22-ąją minima Vandens diena. Šios datos aktualios daugeliui žmonių.
Kovo 18 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos bendruomenė susiruošė į žygį. Renginio tikslas – atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje gyvename, į klimato atšilimo bei taršos problemas, skatinti kiekvieną prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo.
Šurmulys prieš kelionę. Pirmieji rikiuojasi priešmokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokiniai, už jų stoja 5 – 8 klasės, o gimnazistai rikiuojasi eilės gale. Kiekviena klasė pasipuošė pačių mokinių sukurtomis žygio emblemomis. Būriui vadovauja jaunieji šauliai Rimvydas Sudeikis ir Šarūnas Mileris. Rikiuotė pasuka Vilkyškių piliakalnio link. Visi gerai nusiteikę, pakilios nuotaikos. Prie mokinių prisijungia klasių vadovai, mokytojai, miestelio bendruomenės nariai. Žygeiviai, pasiekę piliakalnį, pirmiausia pasisveikina su upeliu, vėliau piliakalnio šlaite „parašo gyvą“ Ačiū. Taip padėkojame Žemei už mums suteikiamą stiprybę. Visų žygio dalyvių laukia staigmena – ant laužo virta kareiviška košė.
Žygio metu kiekvienas turėjo galimybę pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienės veiklos poveikį aplinkai. Mūsų maži ir, rodos, nereikšmingi darbai – vandens, popieriaus, elektros taupymas, atliekų rūšiavimas – iš tiesų padeda tausoti Žemės išteklius. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Juk kiekvienas galime pasirūpinti savo kiemu, namų aplinka, darbo vieta. Žemės išsaugojimu privalome rūpintis visi.