Teatralizuotas edukacinis renginys „Knygnešių keliais 2016“

Gegužės 6 d. Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus kartu su mūsų gimnazija ir Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriumi organizavo teatralizuotą edukacinį renginį „Knygnešių keliais 2016“ Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Praėjus jau šimtui dvylikai metų sunku suprasti, kaip tuomet reikėjo kovoti dėl lietuvių kalbos išsaugojimo. Mokiniai tai patyrė žaisdami edukacinį žaidimą “Saugiai pernešk spaudą”. Mūsų gimnazijos šauliams ir jų vadui A. Saročkai teko žandarų, kurie budriai saugojo pasienio ruožą, tikrino ir negailestingai “kratė” kiekvieną susektą pilietį, vaidmuo. Penktokams ir šeštokams su istorijos mokytoja S. Jončiene, aštuntokams su soc. pedagoge R. Šlajiene teko būti knygnešiais, pasitelkti budrumą ir gudrumą, siekiant įvairiausiais būdais pernešti kuo daugiau spaudos per pasienio ruožą. Tuo tarpu mažiausi mūsų gimnazijos mokinukai pirmokėliai su pradinių klasių mokytoja R. Valiukiene gamino knygeles. Po edukacinio žaidimo, Pagėgių savivaldybės mokyklų komandų apdovanojimų stebėjome kinologų pasirodymą su šunimis. Renginio pabaigoje išvargusius ir išalkusius dalyvius nudžiugino karštas šiupinys ir vaišės.