Europos judumo savaitė 2018

Rugsėjo 17-21 vyko Europos judumo savaitė, 22 dieną minima tarptautinė diena be automobilio. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Danutė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Teresė pakvietė į jau tradiciją tapusį dviračių žygį „Diena be automobilio – 2018“. Susirinko gausus būrys dviratininkų iš 5-10 klasių moksleivių. Norinčių buvo daug, ne visi turi galimybę atsigabenti dviračius, nes gyvena toli nuo mokyklos. Keliavome link gražiosios mūsų eglės, pailsėję, pasigėrėję vaizdu keliavome toliau. Aplankę, ąžuolų taką, apžvalgos bokštą, mažumėle pavargę, grįžome atsigaivinti arbata ir obuoliais. Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti Šilutės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis. Nuotaika buvo puiki, gamta lepino puikiu oru, nutarėme žygį pakartoti pavasarį.
Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Danutė, technologijų ir kūno kultūros mokytojas Eligijus ir visuomenės sveikatos specialistė Teresė pakvietė mokinius rugsėjo 20 dieną, pažymint Europos judumo savaitę, dalyvauti mokyklos tinklinio varžybose 3×3. Užsiregistravo šešios 7-10 klasių komandos. Dalyviai buvo aktyvūs, noriai rungėsi iki galo, kol paaiškėjo laimėtojai. Dvi pirmas vietas laimėjusios komandos buvo apdovanotos Šilutės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
Rugsėjo 21 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrobvskio gimnazijoje lankėsi šiaurietiško ėjimo propaguotojas Lietuvoje Šiaurietiško ėjimo treneris Laimonas Rakauskas. Jis papasakojo kokia nauda žmogaus kūnui pradėjus vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, išmokė taisyklingai vaikščioti, išmokė įvairių pratimų. Mokiniai sužinojo, kad šiaurietiškos lazdos padeda efektyviau judėti, stiprina sveikata yra visiems lengvai prieinamas ir pasaulyje populiarus kūno treniravimo būdas. Treneris parodė, kaip teisingai užsidėti lazdas, kaip teisingai vaikščioti, kokie su lazdomis atliekami pratimai. Šiaurietiško ėjimo mokėsi 4-9 klasių mokiniai, mokytojai, sveikatos specialistė. Dėkojame Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorei Virginijai Vaivadaitei už galimybę susipažinti su puikia visiems lengvai įveikiama kūno treniravimo, bei sveikatą stiprinančia priemone.
Sveikatos priežiūros specialistė Teresė Lydekaitienė.