Tarptautinė Tolerancijos diena su TOLERANCIJOS RAKTU

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais mūsų gimnazija atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje.
Šių metų tolerancijos ir jos sklaidos simbolis – raktas. Norėdami visapusiškai atskleisti šią temą, klasių vadovai su auklėtiniais per klasės valandėles aptarė tolerancijos reikšmę ir prasmę visuomenei. Visą savaitę istorijos ir pilietiškumo ugdymo bei dorinio ugdymo mokytojos su mokiniais vedė pokalbius, diskusijas, koordinavo darbą grupėse tolerancijos tema. Visi mokiniai gamino Tolerancijos raktus, kurie vėliau buvo panaudoti gimnazijos holui ir La‘gamino galerijai puošti. Mokinių rankomis pagaminti spalvingi raktai ne vienam pakėlė nuotaiką ir privertė permąstyti tolerantiškumo idėją mūsų bendruomenėje.
Lapkričio 16 d. mokytojos Rasa ir Sonata 5-II g. kl. mokinius pakvietė į popietę „Raktas – iš širdies į širdį“. Savo išradingumą ir kūrybinius sugebėjimus popietės dalyviai demonstravo atlikdami praktines žaidybines ir kūrybines užduotis. Kiekvienas popietės dalyvis buvo išklausytas, kiekvienas galėjo pasijusti esąs tarp bendraminčių. Tai, ką moksleiviai akcentavo diskusijoje apie toleranciją, parodė savo elgesiu: mes visi esame skirtingi ir tuo esame įdomūs, išskirtiniai, visi esame žmonės ir norime būti išklausyti, įvertinti ir gerbiami. Pilietinės iniciatyvos idėja RAKTAS puikiai tiko atrakinti mokinių mintis, širdis, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų. Esame įsitikinusios, kad ši popietė tapo puikia paskata nebūti abejingiems, įsitikinti, kad viskas vyksta IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ .

Mokytojos Rasa ir Sonata.